Top Social

Bütün kainat onlara bağlı | Yeryüzünde mürşid-i kamil bir kişidir | Süleyman Hilmi Tunahan (k.s.)

fetva emini, mürşid-i kamil, Süleyman Hilmi Tunahan, 18 bin alem, kainat, uzay, tarikat, rabıta, sahib-i irşad, peygamber efendimiz


Semada âleme ziyâ veren (ışık yayan) güneş bir olduğu gibi, Muhammediyyü'l-Meşreb ve sahib-i irşad olan vâris-i hakîkî (Mizacı, karakteri, davranış biçimi aynı peygamberimiz gibi olan zamanın tasarruf sahibi mürşid-i kamili de) arzda (dünyamızda sadece) birdir (bir kişidir). 

Vücûd-u nebî (peygamberimizin mübarek bedenleri) (s.a.v.), (bütün kainatta) dinin merkezi olan arzda (bizim gezegenimizde) ise de, ruhâniyet-i rasûlüllah, diğer âlemlerde (gezegenlerde) tebliğ-i ahkâm eylediği (İslami hükümleri duyurduğu, ilan ettiği) gibi, vâris-i hakîkî (Mürşid-i kamil) olan zâtın vazifesi de - ona teb'an - öyledir. Ve bütün kâmiller, kandilini ondan yakarlar.

(Kainatta, sayısız bunca alemde/gezegende hayat sahibi olan müslüman kullardan rabıta yapanları, kendileri bilmeselerde, aldanıp başka birilerini gerçek mürşid-i kamil zan etmişlerse de, feyzi peygamberimiz (s.a.v) ve sonra da bütün alemlerin ortak mürşid-i kamili olan zat vesilesi ile alırlar.)

SüleymanHilmiTunahan (k.s.) / Hatıratım, Ali Erol, Fazilet Neşriyat
ilk yorumu sen yap
Yorum Gönder